Рiд Барановских - польський дворянськiй рід з гербом Остоя,мав видношення до геральдичностi роду Остоя). Походять з роду Єжіковськіх з гербом остояніе з Єжікова, розташованого в колишьому районі в Гнезненському воєводстві Познаньського воєводства. Родина Барановського получила свою сім'ю від села Баранове, розташованого в районі м. Костянськіх Познанського воєводства, Гнiзда родин Барановського на гербi Лодзя, з Якими сім'ямі Єжікананахве клану. Сім'я Барановских згадується в гербі Бартоша Папроцького
Самі старі вихідні свідоцтва про сім'ю

Перше згадка про село Ежіково зустрічається в документах від 28 травня 1235 року, в якому князь Владислав Одоніч подарували Познанській церкві село вехньої, населення сім'ю Єжіковіх.
Самі старі відомі записи про Баранові відносяться до 1387 року. Точно тоді Павло Нарам Із Баранув разом Із сво синами Богуславом та нарах вів суперечку з Яном Із Збоншинь, каштеляном Ленчіці, про 27 штрафу за повiдомлення. У тому ж году Богуслав з Баранова, син нарах, поданих до суду на Боденту з Карчева (около Гродзіско) .
Відповідно до Станіслава Козеровському, в кінці XIV століття Єжіково разом Із селом Ковальські були резиденця. З новостворених товарів Миколай почав писати разом з Ежікувом.
У Єжіково в 1389 году Виступивши Нарам Островський з Єжікова. Може буті, Нарам був близьким рідним Миколи Єжіковського, каштеляна Острови Той же Нарам (на самому справі Павло Нарам) з'явився в 1387-1390 роках як власник імені в Баранові.
Миколай з Єжікова, каштелян з Острова, в 1390 р. вів суперечку з приводу 15 штрафів з Павлом нарах з Баранува.
У тисяча чотириста двадцять другому роцi Адам, нащадок сімейних Ковальського та Єжікув, ​​з'являється в Познанській міській та земельній землях.
У 1435 году Богуслав Барановський, син залиша своїй жінцi Доротi 50 пенні в приналежність і таке ж приналежність за половину власності за Баранов. Той же Богуслав в 1445 р вів суперечку з Ярославом з Докув Сухов.
У 1 449 году брати Петра І Олександра з Єжікова з'являються в літописах міста i землі Гнєзноi маєток який прилягає сім'ї.
Нижче перераховані найважлівіші землі, что належати сім'ї Барановського, герб Остоя і їх предків:
Єжіково , Баранове , Гортатово , Ковальський , Козаржев, Гораздово, Борков, Псарські, Станомін, Вол Станомінська , Шіслово, Коморова, Остроленок, Піліцак, Піліцак, хміль, goгугова Вола, Чіхрі (Cychry), Łękawica, Zakrzew, Szczyty, Brześce, Острівці.

image